Premier League. Në të kundërtën, është shkelje e të drejtave autoriale dhe është e … Kosova stërvitet në Drenas, lajmi i fundit nga stërvitja e parë Autori: Gazeta inFokus 14:47 | 09 November 2017 Përfaqësuesja e Kosovës po e mbanë seancën e parë stërvitore para ndeshjes ndaj Letonisë. Kombëtarja e Kosovës luan dy ndeshje me Kuvajtin 09:04, 04/01/2020. Cdo shfrytëzim dhe riprodhim i tyre pa lejen e albinfo.ch është i ndaluar dhe përbën shkelje e të drejtave autoriale. 451. Kandidati për deputet nga radhët e LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se për vendet e Ballkanit, Kombëtarja e Kosovës është Brazil. Por sot, për italianin vijnë lajme të reja nga Kosova. Listat e lojtarëve me lojtarët… Përdoruesit të cilët tanimë e kanë të shkarkuar aplikacionin do të jenë në gjendje ta përdorin akoma, TikTok do të bllokohet plotësisht më 12 nëntor, transmeton lajmi.net. THE GUNNERS . LAJMI I FUNDIT: Anulohet miqësorja e Kosovës në Zvicër. Kallxo.com, kishte marrë informacione se trajneri boshnjak Damir Mulaomerovic kishte përfunduar aventurën e tij me Kombëtaren e Kosovës, detyrë të cilën e kishte marrë në vitin 2018. Në kuadër të përgatitjeve për kualifikimet e Botërorit, Kombëtarja e Kosovës në hendboll do t’i luajë dy ndeshje miqësore-kontrolluese. Odegaard flet për gjendjen e tij në Arsenal. Nga pikëpamja e kësaj të fundit, kanella ofron përfitime shëndetësore për veshkat. Po presim se si do të shkojë gjendja pasi që jemi edhe në pandemi dhe … Filozofi Blerim Latifi ka thënë se termi Kombëtarja e Kosovës është term teknik, i vlefshëm vetëm në gjuhën e sportit. Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi i Halimit përmes një postimi në faqen zyrtare në… 24 March 2021. 23/03/21 @ 19:31. Lajmet e Fundit - Gazeta Shqiptare - Lajme Shqip. E këtë e ka konfirmuar vet FBK-ja, në një përgjigje për […] Ekipi kombëtar i Shqipërisë U-17 ka marrë humbjen e dytë në kualifikueset e Evropianit për 17 vjeçarë. Kuqezinjtë u mundën minimalisht 1-0 nga bashkëmoshtarët e tyre spanjollë. Përmes një shkrimi në Facebook, Latifi ka thënë se jashtë sportit, kombëtarja e Kosovës është term i zbrazët, pa referencë. ... Kësisoj, për herë të parë pjesë e Kombëtares U21 do të jenë Lumbardh Dellova nga Hajduku dhe Ismajl Beka nga … Përgatitjet do të zhvillohen , 3 herë në ditë gjithnjë duke respektuar këshillat e dalura nga MSH,MKRS dhe IKSHP, gjithnjë duke e … FotbollDirekt.se mëson se Ibrahimovic do të grumbullohet për ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës në 25 mars kundër Gjeorgjisë – si dhe kundër Kosovës, transmeton lajmi.net. ... Kërkesë e re nga FShF, të luhet ndeshja me shikues të vaksinuar. E orientuar ekskluzivisht në botën e lajmeve të aktualitetit nga vendi dhe bota ku përfshihen lajmet politike, ekonomike, kulturore, lifestyle etj. Portali Telegrafi.com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. Kombëtarja e Kosovës më 12 janar do të luajë me Suedinë në Katar, por në këtë periudhë ekziston mundësia që ta zhvillojnë edhe një tjetër miqësore me Amerikën Presidenti i FFK-së, Agim Ademi në një intervistë ekskluzive për RTV Dukagjinin ka bërë të ditur se … Pas përgaditjeve në Durrës kombëtarja e seniorëve vazhdon përgatitjet në Zagreb (Kroaci) deri në fillimin e kampionatit Ballkanik qe do mbahet në fund të muajit janar në Zagreb. Lajmi i fundit: Sfida Kosovë – Greqi mund të zhvendoset në Itali. 03:45. Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës në futboll, Bernand Challande është paraqitur në konferencëqn për shtyp në ambientet e stadiumit Fadil Vokrtri për të folur në lidhje me 3 ndeshjet e kombëtares të këtij muaji dhe për zhvillimet e fundit në ekipin kombëtar. 14 flota detare mësyjnë në Detin e Zi . Insajderi ka në fokus të veçantë gazetarinë hulumtuese dhe Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Bota, Sporti, Showbizi, Kultura, Biznesi & Ekonomia. 14 flota të gjendura papritur në Detin e Zi, kanë bërë që mediat turke të japin raportin se shpërthimi i një lufte ka shumë gjasa të ndodhë. Ndeshja u vendos në minutën e 77-të falë një goli të Touaizi. Kombëtarja e Kosovës e ka bërë me shtëpi një familje nga Lipjani, raporton Gazeta Evropa. Ky website menaxhohet nga “Gazeta Alo” Sh.P.K . Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. 27 Maj, 2018. The most clicked web in Albania. Gjithçka ishte gati dhe përgatitjet e fundit ishin pranë finalizmit për ndeshjen miqësore Kosovë – Bregu i Fildishtë, e paraparë të zhvillohet në Gjermani, por gjithçka po shkon drejt anulimit, shkruan Korneri.net. Ibrahimovic njoftoi për pensionimin e tij nga kombëtarja e Suedisë në 2016, kur edhe u bë golashënuesi më i mirë për vendin e tij. LAJMI I FUNDIT: Ky lojtar ftohet për herë të parë nga kombëtarja e Kosovës Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka ftuar për herë të parë portierin, Betim Halimin, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja e zhvilluar në “Selman Stërmasi” pas si fitues pikërisht “furie roja”. Postimi i plotë i Halil Kastratit: KombetarjaRead More LAJMI I FUNDIT: Rafet Prekazi publikon listën e Kosovës U-21. “FFK njofton opinionin dhe mediat se gjatë ditës së djeshme futbollistët dhe stafi i Kombëtares, por edhe […] Zemër, guxim e dashni për vendin. Lajmin e ka bërë publik futbollisti shqiptar me rrënjë nga … Përfaqësuesja e Kosovës ndeshjen e parë si vendase në kuadër të … Kombëtarja e Kosovës U21 në hendboll ka shkruar historinë duke u bërë kombëtarja e parë e Kosovës që arrin të kualifikohet në një Kampionat Botëror, njofton Klan Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur Halil Kastrati nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”. “Termi “Kombëtarja e Kosovës” është term teknik, […] Sipas “Gazeta olle”, Tramexani ka deklaruar se përfaqësuesja e Kosovës do të ishte interesante për të. Lajmi u konfirmua nga ndihmësi i Challandesit, Muharrem Sahiti. Ballina Sport Lajmi i Fundit nga Stadiumi ‘Fadil Vokrri’, kjo po ndodhe tani. Dardanët do të përballen me kombëtaren e Malit të Zi, në Podgoricë, në ndeshjen ku lojtarët kanë bërë të ditur se do të kërkojnë tri pikët. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka njoftuar se portieri Arijanit Muric është larguar nga kampi i ekipit kombëtar për arsye disiplinore. Lajmi i fundit: Futbollisti shqiptar nga Kosova largohet nga Kombëtarja zvicerane. Siç mëson Insporti, Arijanet Muriq. Djemtë e selektorit Taip Ramadani do të testohen nga Kombëtarja e Kuvajtit, që … “Dmth, për këto vendet e Ballkanit, kjo Kombëtare është Brazil. Prag lufte në brigjet e Turqisë? 23:52 | 6 Qershor 2019 23:52 | 6 Qershor 2019 Kombëtarja e Kosovës do të luajë nesër ndeshjen e radhës në kualifikimet për Euro 2020. Paolo Tramexani u shkarkua ditën e djeshme nga pankina e klubit të Sionit në Zvicër, pas paraqitjeve të dobëta. Muric ishte pjesë e portierëve për ndeshjet e muajit mars, por komunikata e fundit ka zbuluar se portieri është larguar nga kampi i ekipit kombëtar, shkruan lajmi… “Për momentin nuk e di situatën te Përfaqësuesja e Kosovës […] I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi.com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e djemve në basketboll, edhe zyrtarisht ka mbetur pa trajnerin Damir Mulaomerovic. Në këtë mënyrë ekipi […] E konfirmon Challandes: Kosova me një mungesē të madhe kundër Lituanisë. 11/11/2019; Përzgjedhësi i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjen e nëntorit, për ndeshje ndaj Austrisë U-21. LAJMI I FUNDIT: Muric dhe Zhegrova janë rrahur. Situatë shumë e tensionuar në Juventus; nacionale 16 të vdekur dhe 827 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë; magazina E papritur: Tea dhe Bearti i japin fund lidhjes, e bëjnë publike ndarjen; sport Përfundon telenovela, këtë fanellë do ta vesh Ronaldo sezonin e ri Përmes një postimi në Facebook, Abdixhiku ka thënë se djemtë e Kombëtares janë motiv për të gjithë ne. Falë stafit të saj të dedikuar sot numëron dhjetëra mijëra vizitorë ditorë nga Shqipëria dhe Diaspora. Trending. Presidenti Trump kohët e fundit ka marrë vendime të shumta në lidhje me aplikacionin TikTok, arsyeja është sepse ai … Lajmi i fundit: Kosova me ngritje rekorde në klasifikimin e FIFA-s (Foto) ... të humbasim deri në shtator pozicione të tjera për shkak të Botërorit si dhe trendit negativ të shkaktuar nga rezultatet e fundit. Tutje, ai thotë se nuk ka komb kosovar. Edhe mesfushori Blerim Xhemaili do të largohet nga Kombëtarja e Zvicrës, pjesë e së cilës ishte për 13 vite. Sporti shqiptar dhe lajmet më të fundit në mediumin sportiv më të saktë dhe më të shpejtë mbi ngjarjet më të reja vendore e globale. Gazeta Panorama Online, botim i Panorama Group, gazeta më e madhe në Shqipëri, lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme në çdo kohë, e përditshme e pavarur, Gazeta Panorama është gazetë e përditshme në gjuhën shqipe, botohet në Tiranë, Shqipëri. Lajmi i Fundit nga Stadiumi ‘Fadil Vokrri’, kjo po ndodhe tani. Të gjitha materialet janë të mbrojtura me të drejta autoriale dhe nuk mund të kopjohen, ripublikohen, riprodhohen ose të transmetohen, pa lejen paraprake të Gazetës Alo. Shqiptari që nuk e njeh Kosovën: Hoti do të jetë sërish kryeministër, Enver Hoxhaj president Orlando takohet me Dakën, bën thirrje për garë të ndershme mes partive Ja çfarë duhet të presim nga … Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se gjithë futbollistët dhe stafi përcjellës kanë rezultuar negativ në testimin e bërë dje për COVID-19, para duelit më Moldavinë, sfidë kjo që zhvillohet nesër në kuadër të Ligës së Kombeve. Kombëtarja 24 Gusht 2020 11:34. ”Dardanët” sot fituan ndaj Taipeit Kinez me rezultat 30:26 në finalen e IHF Intercontinental për të siguruar kualifikimin në Botëror. Revista amerikane zgjedh make-up artistin shqiptar, për shndërrimet e nuseve, në ditën e tyre të veçantë (Fotot) I verdhë në fytyrë/ Çfarë bëri Mevlani në prapaskenë kur doli dje nga studio: Nuk mund ta shoh me sy! February 16, 2019 - by admin. Tashmë kanë ndeshje dhe shpresojë se nuk do të këtë lëndime që mos të ndryshohet lista. Portieri i Kosovës, Arjanet Muriq është larguar nga Kombëtarja e Kosovës për arsye diciplinore, përcjell Insporti. Gjithashtu kombetarja ka shtruar sonte edhe Iftar për 310 persona në kuzhinëm e “Jetimave të Ballkanit”. Përdorimi i shkrimeve, fotografive si dhe materialeve të kësaj platforme mund të bëhet vetëm duke e përmendur burimin albinfo.ch. LAJMI I FUNDIT: Muric dhe Zhegrova janë rrahur. Për këtë ndeshje, selektori […] Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Lituanisë do të luajnë pas pak një takim miqësor. “Daku dhe Berisha janë në listën e gjerë.